Paslaugų teikimo tvarka


Medicinos centre "Helona" teikiamos mokamos ir nemokamos (TLK nustatyta tvarka kompensuojamos PSDF biudžeto lėšomis) II lygio ambulatorinės specializuotos sveikatos priežiūros paslaugos:
 
- Sporto medicinos gydytojo konsultacija:
- Ortopedo-traumatologo konsultacija;
- Neurologo konsultacija;
- Vaikų neurologo konsultacija;
- Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo (reabilitologo) konsultacija ir paskirtas gydymas.
 
Minėtos asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos nemokamai (be priemokų)*, kai pacientas turi šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą (atitinkantį nustatytus reikalavimus) gauti specializuotas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
 
Be gydytojo siuntimo ar kitais teisės aktų nustatytais atvejais minėtos paslaugos teikiamos mokamai**, taip pat teikiamos mokamos fizioterapijos, kineziterapijos ir masažo paslaugos. Paslaugų kainos skiltyje Kainos
 
staiga sutartis sudariusi su Panevėžio ir Vilniaus teritorinėmis ligonių kasomis - paslaugos nemokamai teikiamos šių zonų pacientams.
 
**Mokamos paslaugos teikiamos esant bent vienai iš šių sąlygų:
- Pacientas nėra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, o paslauga nepriskiriama būtinajai pagalbai.
- Pacientas, neturėdamas asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojo siuntimo (jei teisės aktuose nėra numatyta kitaip), savo iniciatyva kreipiasi dėl specializuotos ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos suteikimo.
- Pacientas, teikiant PSDF biudžeto lėšų apmokamas paslaugas ir leidus įstaigoje gydančiam gydytojui, pageidauja gauti papildomas, t. y. ligai, dėl kurios siunčiamas, diagnozuoti ar gydyti nebūtinas paslaugas ir procedūras.
- Pacientas pasirenka brangiau kainuojančias asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Pacientas supažindintas su PSDF biudžeto lėšomis apmokamų ir mokamų paslaugų kainų skirtumais.
- Pacientas pageidauja gauti paslaugą, už kurią nėra apmokama PSDF biudžeto lėšomis (dėl jos teikimo nėra sudaryta sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis), arba pacientas nori gauti paslaugas ne eilės tvarka. 
- Pacientas nėra nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas ar pacientas yra užsienietis ir nepateikė Europos sveikatos draudimo kortelės.